Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čeští křesťané vs. islám II. - Strach z islámu

23. 08. 2015 16:35:28
Ano, měla jsem kdysi strach z islámu. Trval asi tři dny, a byl založen na mých negativních představách o světě, který jsem neznala.

Strach mi nahánělo kvílení z mešity před večerní modlitbou, ale také štěkavý zvuk egyptské arabštiny, když se na mne s kamarádkou sesypali taxikáři v jednom z káhirských předměstí. Ale ano, muslimové jsou jiní, Arabové se liší od Peršanů, ti zase od Pákistánců, a Pákistánci od Číňanů ... Ani mezi sebou by si nerozuměli, a třeba by i dostali strach, jelikož ten je průvodným jevem konfrontace s neznámým.

Když se mne pak rodina mého známého u první návštěvy Egypta ptala na mou víru, nezapřela jsem Ježíše Krista a řekla jim na rovinu, v co věřím a proč. Na dvoře nestála šibenice, maminka nevytáhla nůž ani meč, a od té doby uplynulo 13 let, během kterých jsem ani jednou neměla o sebe a svou víru strach.

Má vůbec křesťan mít strach z islámu? Dle mého je to známka nevyzrálosti a nedostatečné víry. Křesťan nemá důvod mít strach, a to nejenom z islámu, ale ani z ničeho jiného. O zbytečnosti strachu mluví Bible nejenom v Novém Zákoně nesčetněkrát. Navíc, pokud člověk uvěřil Kristově učení, tak důvod bát se - čehokoliv, co ho ve světě potká, je úplně zbytečný.

Není snad Ježíš Kristus přemožitelem ďábla a konečným vítězem na hříchem a zlem světa? Tak jsem pochopila biblické učení před lety já sama - Kristus mi vybojoval vítězství, a brány pekla nic nezmůžou. Pro mne osobně, ani proti společenstvu věřících - církvi. Pokud by tomu tak bylo, tak Kristova oběť na kříži byla zbytečná, to tam pak zbytečně x hodin trpěl v mukách.

Křesťané se rádi chlubí tím, že křesťanství není náboženstvím, nýbrž vztahem s Bohem skrze Ježíše Krista. Jako takové ale přece nemůže být ohroženo islámem. Může někdo křesťanovi vzít víru? "Snad soužení nebo úzkost, pronásledování nebo hlad, bída, nebezpečí nebo meč?" (Řím 8,35)

Nemyslím, že příliv muslimských imigrantů, kteří se již v myslích nejednoho člověka, i křesťana, valí na Evropu, může ohrozit mou víru. Moje víra je moje víra. Je to to, co jsem zažila, to, co mi je drahé, a ani peklo samotné mi to nevezme. A pokud ano, a já po příchodu prvních 100 uprchlíků do ČR konvertuji k islámu, tak moje křesťanská víra za moc asi nestála. Zdá se, že islám a jeho následovníci jsou jakýmsi lakmusovým papírkem, který prokáže, jak si křesťané na tom stojí. Pokud je jejich víra o chození do kostela v neděli, v uprchlíkovi nevidí Ježíše Krista, který zcela jistě do svého království nepojme ty, co mu nedali najíst, když byl hladový a napít, když žíznil (Mt 25, 31-46).

Křesťané svým strachem z uprchlíků a islámu v Evropě ničemu nepomůžou. Naopak, oni by právě měli být tím střízlivým hlasem ve společnosti, který objektivně posoudí danou situaci, a vydá ze sebe slova přinášející pokoj. Namísto toho se nejede křesťan svezl na vlně nesmyslné paniky z vymyšleného nebezpečí, a nechal se obalamutit propagandou nevěřících.

Dnes jsem zrovna viděla na facebooku obrázek, kde u žen v bikinách bylo napsáno: pokud tohle oblečení zakazují v muslimském světě, je potřeba také zakázat burky v Evropě. Nasdílel to člověk, který se hlásí ke křesťanství - nemyslím si, že Ježíš by loboval za bikini a že to já jako křesťan mám spolu s vepřovým a pivem pokládat za povinný projev mé víry. Pokud je křesťanství o těchto hodnotách, tak pak není divu, že nás daleko civilizovanější islám jednou převálcuje. Přinejmenším už tím, že mají slušnější oblečení, lepší nápoje a kvalitnější maso.

Autor: Katarína Maruškinová | neděle 23.8.2015 16:35 | karma článku: 12.18 | přečteno: 1451x

Další články blogera

Katarína Maruškinová

Únorové islamofobní taškařice

"Vojnu na vás", říkala mne a sestřenicím babička, když jsme nechtěly jíst, co k obědu navařila. Tak často si na tuto "výhrůžku" vzpomenu, když čtu nebo sleduji, co se v Čechách děje. Nudu a šedost vystřídaly občanské aktivity ...

8.2.2016 v 20:46 | Karma článku: 14.26 | Přečteno: 1543 | Diskuse

Katarína Maruškinová

K čemu všemu lze v Česku použít islám aneb muslimští muži, pozor ...

Ten zvláštní a jedinečný přístup Čechů k islámu sleduji již několik let. Nemyslím teď pouze islamofobii, ale také přehnanou zapálenost pro věc islámu v prvních dnech a měsících vztahu s černookým Ahmedem ...

29.1.2016 v 17:29 | Karma článku: 17.17 | Přečteno: 2286 | Diskuse

Katarína Maruškinová

Až tě jeden z nich znásilní, budeš mluvit jinak

Zhruba v tomto smyslu končí řada mých diskusí s odpůrci islámu a uprchlíků poté, co protistrana vyčerpala veškeré argumenty. Jiné zase končí tím, že si mám za muslimy teda "tam" odletět, když je tolik miluji.

16.1.2016 v 20:25 | Karma článku: 21.74 | Přečteno: 1583 | Diskuse

Katarína Maruškinová

Násilnosti v Německu - jedna velká nafouknutá bublina?

Čím více o případu silvestrovské noci čtu, tím více mi to tak připadá. Že leccos v případu nehraje, zdá se, rozvášněnému publiku, čekajícímu na pokyn k lynčování, nevadí.

11.1.2016 v 11:33 | Karma článku: 20.09 | Přečteno: 4609 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

ÚV odmítá, že by cesty premiéra po ministerstvech byly součástí předvolebního ataku ČSSD

Úřad vlády byl premiérem zmocněn vydat prohlášení, kterým reaguje na velmi ojedinělé kritické hlasy vůči inspekčním cestám předsedy vlády po jednotlivých ministerstvech, které nemají předvolební charakter.

27.7.2017 v 14:46 | Karma článku: 13.30 | Přečteno: 223 | Diskuse

Beata Krusic

Proč té ženě nedal nikdo napít...............???

Na úvod dnes přikládám hned z kraje link videa, aby si každý mohl utvořit svůj vlastní názor a teprve pak se sama vyjádřím.

27.7.2017 v 13:10 | Karma článku: 17.79 | Přečteno: 1654 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Visegrádská čtyřka se stává nepříjemným fenoménem v Evropské unii

Evropská komise dělá vše pro to, aby V 4 rozložila a vynutila si poslušnost států V 4 na rozhodnutích Bruselu, kde politicky rozhodují staré země EU, především Německo, Francie a Itálie.

27.7.2017 v 10:24 | Karma článku: 41.26 | Přečteno: 2013 | Diskuse

Ivan Bednář

Byl Ježíš Kristus dítětem ze zkumavky?

Čechoameričan a muž původem z Dánska spolu žijí v Kalifornii, podle tamního práva jsou manželé. Náhradní matka jim donosila embryo uměle oplodněné vajíčkem anonymní dárkyně.

27.7.2017 v 9:39 | Karma článku: 22.63 | Přečteno: 577 | Diskuse

Vít Klíma

Neutralita, nebo „chození se Západem na led“?

Češi se budou muset v budoucnosti znovu rozhodnout, zda by pro ně nebyla neutralita přeci jen výhodnější, než se cpát na Západ, kde nás nikdo nechce.

27.7.2017 v 8:30 | Karma článku: 25.16 | Přečteno: 680 | Diskuse
Počet článků 133 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2495

Vyznáním křesťanka, národností Slovenka a profesním zaměřením orientalistka.

Přináším jiný pohled na Araby a muslimy, než naleznete v mainstreamových médiích nebo u lidí, kteří nemají s tímto světem žádnou praktickou zkušenost. Po patnácti letech práce a studia v Blízkovýchodních zemích si to snad i můžu dovolit :-). 

Další články na: kouzloorientu.cz

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.