Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Až tě jeden z nich znásilní, budeš mluvit jinak

16. 01. 2016 20:25:34
Zhruba v tomto smyslu končí řada mých diskusí s odpůrci islámu a uprchlíků poté, co protistrana vyčerpala veškeré argumenty. Jiné zase končí tím, že si mám za muslimy teda "tam" odletět, když je tolik miluji.

No a ta třetí skupina, nejslušnější, jen poznamená, že naše kultura (cokoliv to znamená) je s tou "jejich", kde se znásilnění hoduje, nekompatibilní.

Abych uvedla čtenáře do obrazu: S Araby se znám, pracuji, diskutuji a jejich kultuře, historii a poznávání jejich zemí věnuji již patnáctým rokem. Počítám to od prvního vstupu na muslimskou půdu, kdy volání z mešit znělo hrozivě, a arabština mi připadala být štěkáním.

Vody od té doby uteklo hodně. Poznala jsem ode Maroka po Írán skvělé lidi, poznala jsem i prevíty. Byla jsem nejednou zklamaná, zraněná, podvedená, okradená a obelhaná. Taky aby ne, je tomu již patnáct let, co trávím celé měsíce, nebo alespoň části roku v jedné ze zemí Kouzelného Orientu, jak tomuto regionu říkám. Jeho kouzlo ale není v tom, že je tady vše bezchybné, skvělé a nejlepší - jeho kouzlo je v jeho rozmanitosti, ryzosti a autentičnosti. Nejsou tady pouze krásní, svalnatí jinoši vonící po orientální ambře, jako je tomu v pohádkách tisíce a jedné noci. Ale nejsou tady také jenom živočišní, sexu a peněz chtiví zarostlí nekulturní barbaři, jak se nás snaží přesvědčit lidová xenofobie. Zkrátka a jednoduše, tento svět je úplně stejný, jako ten náš, s průměrným rozdělením populaci do kategorií, jaké si jen zvolíte.

Za patnáct let jsem z této kategorie poznala kromě vrahů a násilníků snad všechny ostatní "druhy" lidí, a zbylé dvě skupiny, doufám, nikdy nepotkám - byť mi to odpůrci islámu velice přejí doufajíc, že pak přejdu na "jejich" stranu. Já si to nemyslím - ublížení na zdraví a znásilnění jsou zcela jistě velká traumata, a osobně je nikomu nepřeji. Dokážou ale u zdravě přemýšlejícího člověka změnit názor na celý národ? Jen těžko, protože rozumný člověk si dobře uvědomuje, že násilí přichází z rozhodnutí jednotlivce, ne celého národa. Tak, jak nebudu říkat, že Češi týrají děti, protože se to tak stalo před x-lety v Kuřimi, tak nebudu říkat, že muslimové jsou násilníci, protože po youtube koluje video s touto tematikou.

I já sama jsem důkazem toho, že Arabové nejsou jenom vrahové, násilníci a vymaštěnci - život uprostřed středověké medíny, kde bydlí městská podvzdělaná chudina a kde ráno odpad odváží na oslech, by nejspíš v nezkušených českých čtenářích vyvolal dojem, že je to no-go zóna. Ale ty neexistují, ani v Evropě, ani na Blízkém Východě. Dům s ojetou fasádou nemusí být nutně domovem vyvrhelů společnosti, nýbrž může klidně být příbytkem slušné rodiny, živící se poctivou prací.

Odpůrci islámu, nebo jakýchkoliv jiných kultur, nemají vlastně žádné argumenty. Nelze obhájit názor, že taková nebo onaká kultura je kulturou vraždění a znásilňování - přežila by vůbec tato kultura do současnosti, pokud by se její členové zabývali především exterminací všeho kolem? Zcela jistě je to iluze, a trochu také berlička pro ty, co nejsou ochotni přiznat, že i mimo jejich ohrádku žijí normální lidé, protože jim zvedá sebevědomí a poskytuje klamavou útěchu, že to s nimi samotnými není až tak zlé.

Autor: Katarína Maruškinová | sobota 16.1.2016 20:25 | karma článku: 21.93 | přečteno: 1666x

Další články blogera

Katarína Maruškinová

Hrozí Maroku Arabské jaro?

Nedávný článek IDNESU na téma Maroka a jeho současné situace mě nadzvedl ze židle kvůli tomu, že ho pokládám za nanejvýš zavádějící.

2.8.2017 v 18:15 | Karma článku: 27.51 | Přečteno: 2240 | Diskuse

Katarína Maruškinová

Únorové islamofobní taškařice

"Vojnu na vás", říkala mne a sestřenicím babička, když jsme nechtěly jíst, co k obědu navařila. Tak často si na tuto "výhrůžku" vzpomenu, když čtu nebo sleduji, co se v Čechách děje. Nudu a šedost vystřídaly občanské aktivity ...

8.2.2016 v 20:46 | Karma článku: 14.83 | Přečteno: 1625 | Diskuse

Katarína Maruškinová

K čemu všemu lze v Česku použít islám aneb muslimští muži, pozor ...

Ten zvláštní a jedinečný přístup Čechů k islámu sleduji již několik let. Nemyslím teď pouze islamofobii, ale také přehnanou zapálenost pro věc islámu v prvních dnech a měsících vztahu s černookým Ahmedem ...

29.1.2016 v 17:29 | Karma článku: 17.17 | Přečteno: 2364 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Peter Szendy

7 pilířů pseudohumanismu - část první

Ano..7 pilířů pseudohumanismu – takto se měl článek jmenovat a o nich měl článek pojednávat...(ještě mám zadat alespoň 6 znaků, abych splnil podmínky perexu, ale méně, než kolik jich má následující věta, no to je skvělé)

22.9.2017 v 19:20 | Karma článku: 19.93 | Přečteno: 385 |

Jan Ziegler

Odboráři lidem škodí a moc

Řekl bych dokonce, že ještě víc než alkohol a cigarety. Oni sice tvrdí, že hájí zájmy zaměstnanců, ale svými skutky dělají opak. Jestliže brání snižovaní odvodů za pracovníky, brání i zvyšování platů.

22.9.2017 v 19:16 | Karma článku: 14.67 | Přečteno: 311 | Diskuse

Jiří Turner

Teroristi v Čechách nekřičí: „Allahu akbar!“ Řvou: „Uber!“

Tak už je to i u nás! Jedni vyhrožují blokádou Prahy a likvidací konkurence a druzí chtěli vyhodit do vzduchu vojenský vlak. Ti první našli inspiraci v 90. letech u mafiánů od Thorgesu a ti druzí se asi zhlídli v Bakuninovi.

22.9.2017 v 19:06 | Karma článku: 10.51 | Přečteno: 286 | Diskuse

Karel Trčálek

Jak to, že soud osvobodil anarchisty obžalované z útoku na vlak?

Anarchisté byli ovšem obžalováni toliko z přípravy útoku, ne útoku samotného. Ale taková manipulace s fakty už k práci našeho blogera používajícího falešnou identitu (stejně jako policejní a jiní agenti), už tak nějak patří

22.9.2017 v 18:21 | Karma článku: 8.78 | Přečteno: 380 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Kdopak by si nepamatoval jádrové mýdlo s jelenem?

Schichtovo jádrové mýdlo s jelenem, ale i prací prostředky Namo či Merkur, mýdlo Soté mink, vody po holení jako Pitralon a Olimon. Výrobky, které nás provázely desítky let za Československa, ožívají! Schicht vstal z mrtvých!

22.9.2017 v 15:25 | Karma článku: 13.19 | Přečteno: 266 | Diskuse
Počet článků 134 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2502

Vyznáním křesťanka, národností Slovenka a profesním zaměřením orientalistka.

Přináším jiný pohled na Araby a muslimy, než naleznete v mainstreamových médiích nebo u lidí, kteří nemají s tímto světem žádnou praktickou zkušenost. Po patnácti letech práce a studia v Blízkovýchodních zemích si to snad i můžu dovolit :-). 

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.